Діскузія:КСУТ

Матеріал з Вікіпедія
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Стаття порушує вимоги щодо нейтральності (NPOW) та зваженості викладу. КСУТ - це організація не русинів, а русинів-українців; саме так вони ідентифікували себе. І це не гібридний термін, його використовують і західні дослідники: тут (Ruthenian-Ukrainian nationality), наприклад.

Твердження, що русини є українцями лише за комуністичною доктриною, також не відповідає дійсності; русини - це термін для всіх мешканців Галичини, Буковини, Закарпаття і Пряшівщини, а якщо копнути глибше, то і всіх східних слов'ян, починаючи з 15 століття.

Історія української ідентичності в Пряшівському краї сягає початку 20 століття, тоді ніякої карпаторусинської ідентичності (яка не була б водночас москвофільською, мадяронською чи якою-небудь іншою) тут не було, так само як не існувало ніякої літературної кодифікованої карпаторусинської мови. Тому прошу навести незалежні (не русинські) джерела, які вказують на існування "українізації".--195.20.125.5 11:34, 18 децембра 2019 (CET)

Указаный Вами документ походить з жерел по року 1989, а необосновано змазаный Вами текст говорить о заведжѣню до хоснованя термина Русин-Украинець уже в повойновой добѣ, коли в 1950-х роках КПЧ зачала украинизацию. Побробнѣйше пише о том Иван Ванат (проукраинскый, нерусинскый автор → Украинизация). Сам термин «украинизация» придумав еще Грушевскый и хоснують го и теперь украинскы историци, та не треба на него реаговати як бык на червену рянду. Што ся тыче жерел, з поданых жерел едно русинске, а друге (Федор Ковач), аж нияк не русинске, а з противного табора. Мож, кедь треба додати ще Ивана Ваната з того самого табора. Або А.Пушкаша, антирусина, комуниста и сторонника украинизации. Они подають масу фактох о украинизации. А сеся статья не е о украинизации, але о организации, котра была наслѣдком украинизации.--Igor Kercsa (діскузія) 13:15, 18 децембра 2019 (CET)
Ok, питання щодо українізації відпадає. Але це було не найголовніше питання. Необхідні джерела на те, аби називати термін "русини-українці" гібридним і породженням винятково комуністичної доктрини. Члени організації саме так себе й ідентифікували, це не була організація "Русинох Чехословакии", а саме русинів-українців (або просто українців). З точки зору КСУТ, і термін "русини", і "українці" були синонімічними назвами одного народу, лише одна назва більш давня, а інша нова. Зрештою, до КСУТ тут існувала Українська Народна Рада Пряшівщини. Отож, писати, що КСУТ ширив українську культуру серед русинів неправильно і не нейтрально. Як я вже писав, тоді не існувало окремішньої карпаторусинської ідентичності. КСУТ ширив українську культуру серед русинів-українців; саме так треба написати.--195.20.125.5 10:28, 19 децембра 2019 (CET)
Гибридный означать скриженый зоз двох видох, нич веце. Але кедь теперь Украинце тото беруть за лайку, мож пояснити без того слова. Же процесом управляли комунисты и СССР суть еще тысячи жерел.--Igor Kercsa (діскузія) 15:57, 19 децембра 2019 (CET)
Слово "гібридний", за великим рахунком, близьке до слова штучний, а тому використовувати його недоречно. А так, стаття стала більш нейтральною. Якщо Ви маєте бажання, даний артикул можна доповнити відомостями звідси.--195.20.125.5 18:51, 19 децембра 2019 (CET)