Загорода

Матеріал з Вікіпедія
Японьска загорода
Розарія
Хосенна загорода

Загорода є простор про плеканя рослин. Годна служыти про окрасны цїлї або быти вывжыта про плеканя рослин на їджіня. Науковым, дослїджовачім і педаґоґічным цїлям пак служать шпеціалізованы ботанічны загороды і арборета. Шпеціалнов загородов суть зоолоґічны загороды, якы сімулують природну околїцю звірят, котры в нїй ся находять. Загороды годни мати вшелияку подобу, суть напр. водяны загороды, зеновы загороды або японьскы сухы загороды. Загороды можуть быти даколи мішаны з далшыма країновыма елементами як суть алеї, паркы або лїсопаркы ітд.

Існує безліч видів садів. Люди мають невеликі приватні сади на задньому дворі за межами свого будинку. Деякі сади будуються всередині приміщень в торгових центрах, громадських будівлях або теплицях. Теплиці-це спеціальні споруди, в яких вирощуються рослини. Теплиця має прозору скляну або пластикову дах і стіни, які пропускають сонячне світло.

Водні сади-це рослини, які вирощують в декоративних (декоративних) басейнах і ставках. Люди, що займаються водним садівництвом, садять водяні лілії та інші водні (водні) рослини.

Садівництвом можна займатися і поза домом. У міських садах є ботанічні сади (місця, де вирощуються рослини), зоопарки, в яких є сади, і тематичні парки, в яких є сади. За цими типами садів доглядають люди, звані садівниками або садівниками.

Особливості садів[едітовати | едітовати жрідло]

На додаток до рослин, багато садів також мають функції ландшафтного дизайну, такі як доріжки, сидіння, альпінарії, ставки, фонтани, невеликий струмок з водоспадом або без нього. У деяких номерах є альтанки і садові меблі для сидіння або гамак для сієсти. Римські сади матимуть свої власні колони, фонтани і статуї, розміщені в стратегічних місцях в залежності від його розмірів і використання. Японські сади мають свій унікальний дизайн і особливості.[1]

Загороды подля тіпу або штілу[едітовати | едітовати жрідло]

Подля тіпу рослин[едітовати | едітовати жрідло]

Подля загородницького штілу[едітовати | едітовати жрідло]

Далшы[едітовати | едітовати жрідло]

Референції[едітовати | едітовати жрідло]

  1. Догляд за садовими меблями
  2. http://www.svet-bydleni.cz/zahrada-a-kvetiny/bylinkova-zahradka.aspx[dead link]
  3. http://www.tyden.cz/rubriky/cestovani/exotika/kaktusova-zahrada_1648.html
  4. http://bydleni.lidovky.cz/venkovska-zahrada-vcera-a-dnes-dep-/home-zahrada.asp?c=A080415_100935_home-zahrada_byte
  5. http://www.abecedazahrady.cz/Typy-zahrad/Venkovska-zahrada-u-chalupy-aby-vypadala-jako-ze-starych-casu/sc-53-sr-1-a-1714/default.aspx
  6. http://www.moda.sk/Kategorie/Dom_a_zahrada/20080404_Mame_Pro_Vas_Typ_Jak_Vytvorit_Vlastni_Zahradu.html

Тоты даны суть часточно або цалком основаны на перекладї статї Zahrada на чеській Вікіпедії.

Повязаны статї[едітовати | едітовати жрідло]

Екстерны одказы[едітовати | едітовати жрідло]

Commons
Вікісклад має мултімедіалны дата на тему:

WikiLetraMini.png Тота статя є затля „Стыржень“. Поможте Вікіпедії так, же єй доповните і росшырите.