Інформачна технолоґія: Роздїлы міджі ревізіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
языковы корекції
м (r2.7.3) (робот додав: tt:Мәгълүмат технологияләре)
м (языковы корекції)
 
== Характерістіка ==
Інформачнов технолоґіёвтехнолоґіов є каждый [[Електроніка|електронічный]] пристрой способный обробити даякы [[Інформація|інформації]] (або выконовати [[алґорітм]]), т.є. прияти даякы вступны [[дата]], самостатно з нима выконати даякы операції і выдати прислушны дата выступны (припадно часть той технолоґії). Область інформачной технолоґії глядать найефектівнїшы рїшіня, як тоты технолоґії створити, зоставити, перепоїти, здоконалити, вынаходжають новы і створюють [[Компютеровый проґрам|проґрамы]], котры забезпечатьзабеспечать комунікацію з далшыма проґрамами, котры буде хосновати хоснователь пристроя (аплікаціями або [[Софтвер|софтвером]]).
 
Люде, котры роблять в области або ся інтересують о область інформачных технолоґій ся скорочено зовуть інформатіци ровнако як люде, котры ся занимають зпрацованём інформацій, што веде ку черяням і хаосу в термінах інформатіка і інформачна технолоґія (ІТ), і кідь каждый має інше наповнїня.
 
Люде, котры роблять в области або ся інтересують о область інформачных технолоґій ся скорочено зовуть інформатіци ровнакоєднако як ай люде, котры ся занимають зпрацованёмспрацованём інформацій, што веде кук черянямперечеряням і хаосу в термінах [[інформатіка]] і інформачна технолоґія (ІТ), і кідь каждый маємать інше наповнїня.
{{Стыржень}}
[[Катеґорія:Компютеры і інтернет]]
[[Катеґорія:Інформатіка]]
7051

редагування

Навіґачне меню