Бургундія

Матеріал з Вікіпедії
Перейти до: навіґація, Найти
Translation to english arrow.svg Тота статя (або їй часть) потребує перекласти до русинчіны.
Кідь ку перекладу не дійде до тыждня, буде статя (або часть з іншоязычным текстом) змазана. Можете Вікіпедії помочі тым, же єй вылїпшыте.
Час означіня є 16. 10. 2014 23.55 SE(L)Č, т.є. змазаный буде 23. 10. 2014 23.55 SE(L)Č.

Бургу́ндія (фр. Bourgogne) — історична область і регіон на сході Франції. З півночі регіон межує з Лотарингією, а на півдні з регіоном Рона-Альпи.
На території Бургундії розташовані департаменти Кот-д’Ор, Сона і Луара, Н'євр, Йонна.
Площа регіону становить 31,6 тис. км2.
Населення 1,61 млн. чоловік (1999 р.).
Головне місто — Діжон.

Історія[едіт.]

Назва Бургундія походить од німецького племені бургундів, які створили своє королівство з центром спочатку у Вормсі, а потім в Ліоні на південному сході Франції в V столітті. У 534 році воно увійшло до складу держави франків.

У IX столітті утворилися два королівства Верхня Бургундія (із столицею в Женеві) і Нижня Бургундія (Прованс). У 933 році вони об'єдналися в Королівство Бургундію (Арелат), яке в 1034 році увійшло до складу Священної Римської імперії. Території обох вказаних утворень ніяк не зачіпали сучасну територію Бургундії.

Паралельно королівству Бургундському в південно-східних французьких межах створюється герцогство Бургундське. У 1032 році брат французького короля Генріха I Робер стає герцогом Бургундським. У 1363 році Філіпп II Сміливий одтворює герцогство Бургундське з центром в Діжоні. До складу герцогства входять Франш-Конте і Фландрія.

Останнім видатним правителем Бургундії быв герцог Карл Сміливий, після його смерті в 1477 році Бургундію було поглинено Францією. До 1790 року Бургундія мала статус провінції у складі Французького королівства.